Případová studie: CF Live and Train

S majitelem CF LAT jsme se poprvé setkali na jedné ze soutěží, které sponzorujeme. Byl jedním ze soutěžících a okamžitě nás zaujal. Právě jeho odhodlání a láska ke sportu nás přiměly k tomu, abychom ho pozvali mezi naše královské sportovce. Když nám Dag před půl rokem zatelefonoval, že je připraven na velký krok a otevře si vlastní posilovnu, nemohli jsme být pyšnější.

  • Klient: CrossFit Live And Train
  • Prostor k dispozici: 230  m² space for Cross-Training, venkovní terasa
  • Poloha:Albert-Schweitzer Gasse (Gratz, Rakousko)
  • Potřeby: samostatně stojící klec na zakázku, olympijské činky s povrchovou úpravou Cerakote, pryžová podlaha, syntetická tráva na zakázku (trávník)
  • Kontakt: Dag Magnus Bloch (majitel)

Výzva:

Vyhledat místo pro posilovnu bylo pro Daga docela náročné. Když nás poprvé kontaktoval, neměl ještě zajištěné místo žádné. Nechtěli jsme ztrácet čas, a tak jsme hned začali plánovat základy. Společně jsme sestavili seznam vybavení, které bude potřebovat bez ohledu na to, kde jeho posilovna bude.

Nakonec si našel místo, které se mu opravdu líbilo. Bylo to 230 m² velké místo s dostatkem prostoru pro vybudování šaten a terasy pro posezení po tréninku. Znělo to perfektně, ale byl tu potenciální problém: v místě bylo nainstalováno ústřední podlahové topení.

Dag chtěl, aby jeho posilovna odrážela barvy a styl jeho loga: čisté linie v bílé, modré a oranžovo-červené barvě, takže většina vybavení byla vyrobena na zakázku: personalizované činky Cerakote v modré a červené barvě, černý trávník Sprinttrack na míru a volně stojící klec na zakázku.

Řešení:

Antivibrační podložka

Prvním problémem, který bylo třeba vyřešit, bylo podlahové vytápění. Dag nechtěl riskovat poškození pronajatých prostor a nechtěl ve své posilovně uplatňovat zákaz „shazování závaží“. Nejprve nainstaloval antivibrační podložku o tloušťce 10 cm v celém tréninkovém prostoru. Poté na ni položil vrstvu překližky, a nakonec instaloval gumovou podlahu. Pro větší bezpečnost objednal dostatek párů KingsBox Shields pro celou skupinu, která se zvedáním závaží zabývá.

Pečlivě naplánovaná klec

Pro Daga bylo důležité mít ve své posilovně šplhací lana a gymnastické kruhy, chtěl svým zákazníkům nabídnout kompletní cross-training. Nízké stropy s odvětrací potrubím, které navíc snižuje výšku, však znamenaly, že jsme museli v návrhu potrubí přizpůsobit. Klec má nakonec 9 vysokých sloupků s nástavci na kruhy/švihadla a 8 nízkých sloupků, na které byly připevněny dvojité terče Wall Ball. Výsledkem je velmi funkční a dynamická klec FR-16.

Vybavení tréninkového prostoru

Kolmo na plošinu nainstaloval vlastní trávník pro trénink Sled and Yoke. Do svého vybavení přidal dva Royal Sleds 2.0 a dva MX-45 Yokes. Dále přidal Mighty GHD, 4 ploché lavice a několik Plyo boxů řady Royal. Pro kardio trénink zvolil kombinaci strojů Concept Rowers, Ski Ergs, Bike Ergs a Air bikes.

Pro klienta bylo také důležité, aby jeho tréninkový prostor byl přehledný a čistý. Zkombinovali jsme různá úložná řešení KingsBox tak, aby každý kus vybavení měl své vyhrazené místo:

– Dva systémy KingsBox Multistorage pro ukládání míčů Wall ball, Slamm ball a šestihranných jednoručních činek.

– Dvě různá řešení pro ukládání bumperových kotoučů, KingsBox Tower a KingsBox Castle.

Věšák na švihadlo (Jump Rope Hanger).

–  Víceúčelový věšák pro ukládání gum.

– Můstek KignsBox Bridge, podlahové úložné řešení pro olympijské činky.

Závěr

Dag si dal záležet na tom, aby vytvořil posilovnu, kterou by jeho lidé považovali za svůj druhý domov. Věnoval pozornost detailům, jako je design, a zajistil, aby šatny a toalety byly dostatečně velké. V posilovně přidal místo určené k posezení, aby podpořil přátelství a růst komunity. Vytvořil místo, které ztělesňuje tato slova v názvu jeho posilovny: Live and Train (Žít a trénovat).

Sommario
Nome articolo
Případová studie: CF Live and Train
Descrizione
S majitelem CF LAT jsme se poprvé setkali na jedné ze soutěží, které sponzorujeme. Byl jedním ze soutěžících a okamžitě nás zaujal.
Nome autore
KingsBox
Logo

Thanks!

Please enter your email and we will send you the catalog on email!